Мери за економічне зростання / Зовнішньоекономічна діяльність / Оренда комунального майна / Торгівля / Транспортна інфраструктура / Мала приватизація / Перелік об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації

Мери за економічне зростання

 

ІНІЦІАТИВА «МЕРИ ЗА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ»

 

Про проект

Проект «Мери за економічне зростання» (M4EG) - це нова ініціатива Європейського союзу, що розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства. Секретаріат проекту «Мери за економічне зростання» є основним виконавчим органом Ініціативи і керує втіленням Ініціативи в регіоні.

Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання та створення робочих місць. Ініціатива «Мери за економічне зростання» прагне створити розгалужену регіональну професійну спільноту, що вимагатиме певного залучення членів Ініціативи, проте водночас створить для її членів можливості значної підтримки експертів та колег з інших муніципалітетів, сприяння у поширенні історій успіху, а також інші значні економічні, політичні та репутаційні переваги.

Підхід Ініціативи

Підхід Ініціативи «Мери за економічне зростання» базується на наступних засадах:

·  Приватний сектор є ключовим рушієм економічного зростання і розвитку в усьому світі.

·  Кожен регіон, місто і населений пункт мають певні конкурентні переваги, які можна розвивати для стимулювання економічного розвитку та зайнятості.

·  Державно-приватний діалог та співпраця, із залученням представників громадянського суспільства, є ключовим фактором розвитку місцевого економічного потенціалу.

·  Місцеві адміністрації мають унікальні можливості для ініціювання та втілення низових дій, направлених на сприяння розвитку.

·  Щоб досягти відчутних результатів, ці дії, швидше за все, мають вирішувати питання кількох наступних тематичних блоків, які є основними факторами стимулювання зростання зайнятості. Це такі блоки:

·  Правова та інституціональна база

·  Доступ до фінансування

·  Земельні ресурси та інфраструктура

·  Кваліфіковані трудові ресурси, інклюзивність

·  Зовнішнє позиціонування та маркетинг

·  Внутрішня мотивація, готовність та адекватна спроможність місцевої влади управляти місцевим економічним зростанням є характеристикою кожної успішної місцевої економіки. Таким чином, участь в ініціативі «Мери за економічне зростання» є добровільною, зважаючи на дві ключові місцеві передумови для зростання приватного сектору, а саме:

·  Прозора, вільна від корупції адміністрація, що сприяє розвитку бізнесу

·  Міжсекторальна співпраця і взаємодія на місцевому рівні

Більше інформації викладено в: Концепції (Загальні принципи і підходи) ініціативи «Мери за економічне зростання».

Як працює Ініціатива

Після того, як місто/муніципалітет приєднається до Ініціативи «Мери за економічне зростання», підписавши форму членства в M4EG, Секретаріат Ініціативи співпрацює з підписантом, щоб допомогти йому:

·  Усвідомити свій потенціал для поліпшення існуючого економічного становища;

·  Отримати необхідні знання та навички з метою підвищення потенціалу для забезпечення змін на краще;

·  Розробити власні "адаптовані" рішення, що сприятимуть реалізації позитивних змін на практиці;

·  Вжити цілеспрямовані заходи для стимулювання місцевого економічного розвитку та дати оцінку досягнутим результатам;

·         Продемонструвати успіхи учасника ініціативи і представити відповідні території активним донорам на інвесторам у регіоні та за його межами.

Секретаріат Ініціативи «Мери за економічне зростання» надає великого значення тісній співпраці і регулярним особистим контактам із учасниками Ініціативи. Однак, зважаючи на велике географічне охоплення проекту, різні рівні можливостей учасників, а також обмежені ресурси Секретаріату, команда Секретаріату Ініціативи докладає всіх зусиль, щоб забезпечити можливості для самостійної роботи в рамках Ініціативи через доступні онлайн-ресурси та розділ Служба Підтримки. Ознайомитися із принципами співпраці із Секретаріатом Ініціативи «Мери за економічне зростання» можна   тут.

 

Додаток 1 таблиця 3ВІТ_2019.docx

Звіт впровадження ПМЕР за І півріччя 2020 року.docx

Звіт впровадження ПМЕР за ІІ півріччя 2019 року.docx

memgership-form.jpg

Сертифікат.jpg