Загальна інформація / Староста

Загальна інформація

Садівський старостинський округ

Київська область
Березанська об’єднана територіальна громада

 

В Баришівському районі Київської області знаходиться село Садове. Розташоване воно в межах 75-ти кілометрової зони від Києва.

Назва „Садове” з’явилося в житті людей на початку 50-х років. Саме в цей час на території 25 гектарів було висаджено фруктові дерева та кущі і навесні 55 року забуяв квітучий сад. А офіційне присвоєння селищу назви „Садове” відбулося 22 травня 1957 року згідно Указу Президії Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки.

Село Садове порівняно молоде і немає багатовікової історії. Наприкінці 1928 року почали будуватись перші бараки для проживання людей, що працювали на торфрозробці (видобуванні торфу). Основний період заселення території - 1929 рік

Теперішнє базове підприємство ПрАТ „Агрофірма Березанська птахофабрика” виконує державну програму із забезпечення населення України м’ясом птиці, відроджує і розвиває традиції українського птахівництва на основі сучасних технологій.

Сьогодні Березанська птахофабрика має два підрозділи – цех з вирощування ремонтного молодняку курей-несучок і цех промислового утримання курей несучок. Основний напрям діяльності підприємства – виробництво яєць курячих на промисловій основі. Значно змінився ринок збуту продукції агрофірми. Якщо раніше переважна більшість її реалізувалася через приватні фірми, то нині 80% реалізується через мережу супермаркетів та фірмових магазинів.

Рішенням Київського облвиконкому від 17 лютого 1975 року було утворено Садівську сільську раду з центром в селі Садове. Першим головою Садівської сільської ради народних депутатів було обрано Кучанського Олексія Васильовича, 1920 року народження, який пропрацював на цій посаді до 1981 року. За період 1975-1980 роки село Садове повністю газифіковано.

В серпні 1981 року головою Садівської сільської ради народних депутатів призначено Андрущак Ольгу Василівну,1946 року народження, яка пропрацювала на цій посаді більше 20 років . Теперішній сільський голова Ключка Василь Миколайович працює на цій посаді з 2010 року.

Церкви в селі не було. В 2000 році на честь 2000-ліття Різдва Христового в селі було встановлено Хрест в сквері біля Братської могили. В 2001 році виділено приміщення для релігійної громади с. Садове для здійснення богослужінь в честь Святого великомученика Димитрія Солунського в частині приміщення колишньої восьмирічної школи. З 10 серпня 2003 року настоятелем церкви став отець Валерій (в миру Повх Валерій Григорович). 8 листопада жителі села святкують Храмове свято.

Останнім часом село Садове в своїх межах збільшилося числом присадибних земельних ділянок, виділених для будівництва та обслуговування житлових будинків і господарських будівель.

Територія села становить 244,99 га. на якій розташовано 179 приватних будинків, два одноповерхових будинки, в яких розташовано 10 квартир, одинадцять двоповерхових будинки - 144 квартири та вісім чотирьохповерхових - 312 квартир.

Кількість жителів села становить 1548 осіб.

 

 

Староста Садівського старостинського округу  - Насташевський Дмитро Васильович

 

Сторіка у Фейсбук:

https://www.facebook.com/groups/1570312919939404

 

 

 Показати на карті