Загальна інформація / Староста

Загальна інформація

Пилипчанський старостинський округ

Київська область
Березанська об’єднана територіальна громада

 

Кількість населення - близько 450 осіб.

За даними на 1859 рік у власницькому та козацькому селі Переяславського повіту Полтавської губернії мешкало 662 особи (321 чоловічої статі та 341 - жіночої), налічувалось 91 дворове господарство, існувала православна церква.

Станом на 1885 рік у колишньому державному та власницькому селі Лехнівської волості мешкало 747 особи, налічувалось 154 дворових господарства, існували православна церква, постоялий будинок та 17 вітряних млинів.
За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 1032 осіб (494 чоловічої статі та 538 - жіночої), з яких всі - православної віри.
В 1928 році в селі Пилипче було створено Товариство спільної обробки землі (ТСОЗ). Його організаторами були Захар Запісочний, Морма І. Г., Овчинник Ф. М., Ляшко Ф. Л. Всього об'єдналось 18 господарств.
В роки колективізації в 1930 році було створено сільськогосподарську артіль «Пахар». Першим головою колгоспу був Андрійченко А. С., а головою сільської Ради був тоді Прохоренко П. С. 1932 року в селі утворились два колгоспи: ім. Будьонного та ім. Якіра, що пізніше, коли Якіра оголосили ворогом народу і розстріляли, став імені Петровського. Головою колгоспу було обрано О. П. Хмельницького.
За свідченнями протягом голодоморних років у селі померло 122 жителі, хоча в архіві збереглися лише фрагменти книги реєстрації актів про смерть по сільській раді з 18-ма прізвищами.

Староста Пилипчанського старостинського округу -  Мірошніченко Анатолій Васильович

 

Сторінка у Фейсбук:

https://www.facebook.com/Pilipcheokrug/

 

 Показати на карті