Озонотерапія як допоміжна терапевтична процедура

14.05.2021

Озонотерапія є допоміжним методом в лікуванні низки захворювань, що спричиняють кисневе голодування на клітинному рівні. Процедура покликана поліпшити споживання клітинами глюкози і, як наслідок, збалансувати роботу органів та систем.

Саме з цією метою в КНП „Березанська міська лікарні Березанської міської ради“ за кошти з місцевого бюджету було придбано озонатор „ОЗОН УМ-80“ – медичний унівельсальний апарат для озонотерапії, а лікарі вже пройшли навчання роботі на озонаторі з відпрацюванням практичних навичок.

Пройти озонотерапію в міській лікарні можна після консультації сімейного лікаря або вузькопрофільних спеціалістів (хірург, дерматолог, ендокринолог, невропатолог та ін.)

❗ ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ПРОЦЕДУРА

Озонотерапія у нашому закладі передбачає апаратне внутрішньовенне крапельне введення фізіологічного розчину, збагаченого озоном. Час проведення - до 30 хвилин, а по закінченню ще 15-20 хвилин пацієнт повинен залишатися в стані спокою. Частота сеансів та їхня кількість залежить від клінічної картини захворювання, отриманого медикаментозного лікування та індивідуальної чутливості до терапії. Після основного курсу лікування, озонотерапію можна проводити в якості підтримуючих сеансів з інтервалами в 1-2 тижні.

КОЛИ ПРИЗНАЧАЮТЬ ОЗОНОТЕРАПІЮ

Внутрішньовенна озонотерапія використовується для лікування понад сотні різних захворювань:

✔туберкульоз легенів, бронхіти, бронхіальна астма;

✔комплексне лікування цукрового діабету та його ускладнень.

✔лікування опіків різного ступеня тяжкості, трофічних виразок при цукровому діабеті і атеросклерозі судин;

✔виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, різні види гастритів і коліти, хронічні гепатити;

✔інфекційно-запальні процеси, пов'язані із зовнішніми факторами і травмами;

✔захворювання сечостатевої системи у чоловіків і жінок: простатит, цистит, пієлонефрит, уретрит;

✔відновний і реабілітаційний період при захворюваннях серцево-судинної системи: ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда в анамнезі, артеріальна гіпертензія;

✔відновлювальний і реабілітаційний період при захворюваннях центральної і периферичної нервової системи: різні види інсультів, мігрені, неврози, полінейропатії, хвороба альцгеймера, дисциркуляторна енцефалопатія, при лікуванні безсоння, тривожних станів;

✔при алкогольної та наркотичної залежності, при отруєнні чадним газом, харчовому отруєнні;

✔нейродерміти, псоріаз, екзема, піодермія, різні види позбавляючи, вугрової хвороба, фурункульоз, лікування алопеції, розтяжок, целюліту, рубців і шрамів;

✔при артрозах і артритах, синовітах, при реабілітації після переломів;

ПРОТИПОКАЗИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ

✔некоригований гіпертиреоз;

✔гострий період будь-якого хронічного захворювання;

✔геморагічний інсульт або гострий інфаркт міокарда менше 6 місяців;

✔захворювання кровотворної системи і крові, гемофілії і проблеми зі згортання крові, кровотечі будь-якої етіології;

✔епілепсія і судомний синдром, підвищений тиск;

✔гострі психози в період загострення;

✔онкологічні захворювання.

☎ Детальну інформацію можна отримати у кабінеті № 48 або за телефоном 6-32-91.

За інформацією КНП „Березанська міська лікарні Березанської міської ради“