До уваги власників земельних ділянок

05.04.2021

Перевірте свої державні акти на землю та з'ясуйте: чи є у вас кадастровий номер.

Для забезпечення належного захисту державою суб’єктів права власності і господарювання має бути здійснене відповідне оформлення права власності на землю. Частиною цієї процедури є присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Без нього сьогодні власник земельної ділянки не зможе здійснювати правочини: продавати, дарувати, здавати в оренду, брати кредит під її заставу тощо.

Тож власники земельних наділів, які мають державний акт на землю „старого“ зразка, мають подбати про присвоєння кадастрового номера. Вирішити своє питання власникам „старих“ державних актів не вдасться доти, доки цей документ правоволодіння на землю не буде приведений у відповідність до сучасних норм і вимог законодавства у сфері регулювання земельних відносин.

За період незалежності нашої держави та у зв’язку із набуттям чинності Земельним кодексом України, громадяни мали можливість  приватизувати земельні ділянки та відповідно до цього видавалися акти на землю трьох зразків.

Якщо ви маєте державний акт,  виданий з 2003-го року (зеленого кольору) чи з 2009-го року (синього кольору), то можете побачити на ньому зазначений кадастровий номер, а також перевірити наявність інформації на публічній кадастровій карті. Особливо актуальною перевірка є для власників державних актів зеленого кольору, адже у ті роки з ряду причин до бази ДЗК могла бути внесена не вся інформація.

Ті ж, хто отримав державний акт з 1993-го по 2003 рік (червоного кольору), мають подбати про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Адже ці акти не внесені в автоматизовану систему ведення Державного земельного кадастру, запроваджену у 2002-му році. Земельним ділянкам не присвоювались кадастрові номери.

Законом України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень“ визнаються всі права на земельні ділянки, які були зареєстровані до 01 січня 2013 року. Однак у власників земельних ділянок можуть виникнути непоодинокі проблеми, у разі якщо така ділянка не має кадастрового номера.

Згідно із Законом України „Про Державний земельний кадастр“ земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Отже, такі ділянки можна використовувати відповідно до їх цільового призначення, але здійснювати цивільно-правові угоди до присвоєння кадастрового номера неможливо.

Таким чином, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.  

За інформацією відділу з земельних та екологічних питань Виконавчого комітету Березанської міської ради

 

<<< До списку усіх новин