ЕКСТРЕНА ЧИ НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГИ: РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ ПАЦІЄНТАМИ ВИКЛИКІВ

ТОЖ ЕКСТРЕНА ЧИ НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГИ?

Часто пацієнти не розуміють різниці між екстреною та невідкладною медичною допомогою.

НЕВІДКЛАДНА медична допомога: підвищення температури, запаморочення, загострення хронічних захворювань, гіпертонія, наркосп’яніння.

ЕКСТРЕНА приїде на допомогу, якщо для Вашого життя існує загроза конкретно у хвилини, коли Ви телефонуєте (наприклад, сильна кровотеча).

Звернення стосовно надання НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ здійснюється за єдиним телефонним номером - 103.

ДИСПЕТЧЕР оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перенаправляє звернення чи направляє до пацієнта бригаду екстреної медичної допомоги протягом 1 години з моменту отримання звернення.

Бригада НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ КНП «Березанська міська лікарня Березанської міської ради» (тел. 045-766-31-03; 096-699-83-54) МОЖЕ БУТИ ВИКЛИКАНА у випадках, що супроводжуються:

• раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі;

• головним болем, запамороченням, слабкістю;

• болем у попереку, суглобах (радикуліт, остеохондроз, артрит, артроз тощо);

• підвищенням артеріального тиску;

• больовим синдромом у онкологічних хворих;

• наркотичним, токсичним абстинентним синдромом;

• зумовлений загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом сімейного або дільничного лікаря.

Бригада НЕ ВИЇЖДЖАЄ:

• для виконання планових призначень лікаря (ін’єкції, крапельниці, перев’язки, інше);

• до хворих з приводу хронічних захворювань;

• для надання стоматологічної допомоги (окрім невідкладної стоматології);

• для видалення кліщів;

• для видачі листків непрацездатності;

• для здійснення міжлікарняних перевезень хворих;

• для транспортування трупів у патолого-анатомічні відділення.

У разі виклику бригади необхідно:

• відповісти на всі запитання диспетчера;

• назвати точну адресу виклику;

• назвати прізвище, вік, стать хворого;

• описати скарги хворого;

• повідомити, хто і з якого номера викликає бригаду;

• ізолювати тварин.

За інформацією КНП «Березанської міської лікарні Березанської міської ради»