"Бути на Землі Людиною"

25.01.2021

Сьогодні, в день Соборності України, класний керівник 11-Б класу Березанського НВК Сальникова Г. Г. провела відкриту онлайн конференцію для своїх учнів, філософський діалог з елементами рольової гри на тему "Бути на Землі Людиною". Тема обрана вчителем недарма, адже майбутнім випускникам невдовзі відкриється шлях у доросле життя.

Мета заходу- осмислити молодому поколінню питання: "Хто така Людина, для чого вона живе на Землі?", " Що значить бути справжньою людиною?"

Людина - чесна, справедлива, щира, готова прийти на допомогу нужденному... На думку дітей, це ключові якості особистості пов'язані з людяністю. "Дивись не забудь, людиною буть!" - напутні слова, що звучать із покоління в покоління українців.

Галина Григорівна вміло спрямувала роздуми дітей у аналіз особистісних якостей, завдяки чому учні склали портрет-характеристику свого класного колективу, краще зрозуміли потреби один одного. За допомогою гри доповнення "Якби...то..." підлітки навчились прогнозувати життєві ситуації, знаходити оптимально-правильні рішення.

Цитатами Сухомлинського та філософів- мислителів класний керівник довела дітям, щоб удостоїтись звання "Людина" потрібна клопітка праця над власним характером. А бути людиною - найвища мета кожної особистості. І істина ця незмінна багато віків.

Підсумком спілкування стала робота над колективним творчим проектом. До теми заходу діти створили "Кредо учня Березанського НВК",яке планують передати своїм наступникам.

Життєвий досвід класного керівника, бажання допомогти, порадити, зрозуміти вихованців перетворили дистанційний виховний захід онлайн на дружню, неформальну зустріч, сповнену відвертих виступів. А головне - Сальникова Галина Григорівна переконалась у щирому прагненні своїх учнів стати справжніми, достойними людьми.

Ковальчук Т. Д.,

заступник директора Березанського НВК з ВР