Відпочивайте на воді з розумом!

18.07.2024

Рятувальники Броварського району закликають громадян дотримуватися елементарних правил безпечної поведінки на водних об’єктах.

Зокрема, слідкувати за дітьми, обирати безпечне для купання місце з поступовим схилом, твердим і чистим дном та наявним рятувальним постом.

Проте, найчастіше головним фактором вибору місця для купання є зовсім не рівень безпеки, а наближеність до дому. Саме на таких ставках, копанках та озерах щороку гинуть сотні українців.

Так, станом на 17 липня на водних об’єктах Броварського району від початку купального сезону загинули 8 осіб, з них 1 дитина.

Рятувальники щодня проводять профілактичні рейди на водних об’єктах з метою профілактики виникнення трагічних подій на воді, під час яких щоразу наголошують на тому, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки та пам’ятати, що під час відпочинку біля водойм заборонено:

• купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;

• вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

• стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього;

• купатися наодинці;

• використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.

• плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;

• вживати спиртні напої до та під час купання;

• підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

• допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

• подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;

• дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;

• купання дітей без супроводу дорослих.

Шановні громадяни! Пам’ятайте: ваша безпека та безпека ваших рідних, в першу чергу, залежить лише від вас!