19 лютого – День Державного герба України

19.02.2024

Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного герба.

Тризуб має тисячолітню історію, він уособлював боротьбу українців за незалежність та вільне майбутнє.

Державний Герб України – це один із чотирьох символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією. Ми пишаємося своїми національними символами, традиціями, культурою та людьми.

На шевронах українських бійців, які захищають сьогодні нашу державу від рашистської агресії, знову, як і століття тому, зображено тризуб. Змінюються епохи та обставини, однак українці залишаються об‘єднаними власними державними символами.

Шануймо наші державні символи, наші обереги, за які захищали та продовжують захищати кращі сини та доньки української землі.