Сплата мінімального податкового зобов'язання

20.10.2023

Відповідно до звернення Головного управління ДПС у Київській області повідомляємо щодо можливості проведення звірок з платниками податків в частині правильності та правомірності проведеного розрахунку мінімального податкового зобов’язання.

Базою нарахування мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) є нормативна грошова оцінка земельної ділянки.

Реквізити для сплати МПЗ зазначаються в податковому повідомленні-рішенні. Крім того, інформація про діючі реквізити бюджетних/небюджетних рахунків розміщена на сайті ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua

Сплата загального МПЗ здійснюється фізичною особою протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

☝️Наголошуємо, що фізична особа у разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням документів, які підтверджують зокрема щодо:

????земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітезисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;

????суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;

????суми сплачених податків, зборів, платежів.