Кому з жінок 1 жовтня треба стати на військовий облік: Міноборони оновило перелік професій

19.08.2022

До 1 жовтня жінки, чиї фахи підпадають під перелік військовозобов’язаних, мають стати на військовий облік.

Наказ, який зобов’язує жінок деяких професій стати на військовий облік, Міністерство оборони видало ще у жовтні 2021 року. У зв’язку з воєнним станом та війною в країні, перелік спеціальностей було оновлено.

21 березня 2022 року в Мін’юсті зареєстрували новий наказ, який набрав чинності відразу після офіційного публікування.

Згідно з цим наказом, з 1 жовтня 2022 року Головнокомандувач Збройних Сил України повинен забезпечити взяття до військового обліку жінок певних професій та спеціальностей та щороку до 1 березня здійснювати відповідні заходи щодо внесення змін до опублікованого переліку (якщо вони будуть).

⁉️ТОЖ, ЖІНОК ЯКИХ ПРОФЕСІЙ ЧЕКАТИМУТЬ У ВІЙСЬККОМАТАХ

До оновленого переліку входять такі спеціальності:

• радіотехніка та телекомунікація;

• хімія, біологія, хімічні технології та інженерія;

• інформаційно-вимірювальна техніка, метрологія;

• комп’ютерні науки, інженерія програмного забезпечення, інформаційні системи і технології, системний аналіз, комп’ютерна інженерія, мікро- та наносистемна техніка, кібербезпека, комп’ютерно-інтегровані технології, автоматизація;

• технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, харчові технології;

• географія, астрономія та фізика;

• ерготерапія, фізична терапія, психологічна і медична реабілітація, фізична реабілітація, громадське здоров’я, санітарія, промислова фармація, експертиза;

• озброєння та військова техніка, забезпечення військ, технології легкої промисловості;

• біомедична інженерія, біоінженерія, біотехнології;

• медицина, стоматологія, медсестринство, технології медичної діагностики і лікування, фармація;

• ветеринарна гігієна та медицина;

• маркетинг, облік та оподаткування, підприємництво, менеджмент, фінанси, економіка, страхування, банківська справа;

• поліграфія і видавництво;

• соціальна робота, психологія, соціальне забезпечення.

Військовому обліку підлягають лише ті жінки, які відповідають таким вимогам:

• вік від 18 до 60 років;

• відсутність протипоказань за станом здоров’я;

• є відповідна спеціальність або професія, споріднена з відповідною військово-обліковою спеціальністю — усі вони визначені наказом Міноборони №313.

За ухиляння від постановки на облік передбачена адміністративна відповідальність.