Щедрий вечір, добрий вечір!

Під обрусом сіно, на обрусі свічка,

На всю хату пахне свіжа паляничка.

На радість дорослим на втіху малечі,

Йде до нас у гості ЩЕДРИЙ ДОБРИЙ ВЕЧІР!

Сьогодні ці слова лунатимуть чи не в кожній оселі, адже саме 13 січня, напередодні Старого Нового року, українці відзначають свято – Маланки, або Щедрий вечір.

Зустрічають обрядове дійство з вітаннями та щедрівками – українськими величальними піснями, якими гості вихваляють господаря дому та бажають гарного настрою і ладу на весь рік.

Традиційно щедрувати ходять діти, а от молодь і мистецькі колективи вбираються в Маланку чи козу, влаштовуючи веселі забави. Наступного дня, за давньою традицією, ходять посівати, а молоді незаміжні дівчата вночі гадають на суджених.

Святковою і багатою цього вечора повинна бути і вечеря. Господині готують другу обрядову кутю, яку ще називають щедрою, а також різноманітні страви, щоб було чим пригостити гостей, а також щедрувальників і посівальників.

Тож щиро бажаємо всім жителям громади веселого свята та гучних щедрівок! Нехай віра і любов надихають на добрі справи, а успіх супроводжує в усіх починаннях!