Травмування на вулиці. Як отримати компенсацію?

10.01.2022

 

Як діяти, якщо Ви послизнулися та травмувалися, до кого звертатися?

Що потрібно робити?

- викликайте швидку;

Ви ще не знаєте, на скільки серйозно травмувалися і чи потрібна вам госпіталізація, однак, виклик швидкої допоможе вам задокументувати факт травми. Наполягайте, аби лікарі зафіксували час, місце та обставини отримання травми. Ксерокопія із журналу лікаря швидкої допомоги буде вашим доказом у суді.

Якщо немає можливості викликати швидку чи поліцію – зверніться до травмпункту. Лікар зафіксує за вашими словами, де та при яких обставинах була отримана травма, а також інформацію про можливих свідків.

- викликайте поліцію;

Поліціант зафіксує факт отримання травми та складують протокол, а ви напишете заяву.

- збережіть контакти свідків;

Якщо хтось бачив, як ви травмувалися – збережіть собі телефон цієї людини. А ще, свідками можуть бути лікарі швидкої, які надавали допомогу.

- зробіть фото;

Сфотографуйте місце падіння – аби було видно причину. А якщо поряд є магазин чи якийсь заклад, поцікавтесь, чи є там камери.

- зберігайте всі квитанції;

Поки будете лікуватися, всі квитанції про витрати мають бути у вас на руках – тільки так ви зможете довести свої витрати на лікування.

- з’ясуйте відповідального за територію.

Якщо ви впали поряд із будинком – відповідальни адміністратор компанія, комунальне підприємство, ОСББ чи власник, біля якогось закладу – відповідальний власник закладу. Якщо не можете встановити власника – можна зробити запит до районної адміністрації чи міської ради й встановити відповідального за цю територію.

Згідно з частиною другою статті 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» підприємства, установи, організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані, зокрема:

- утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію;

- відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

Хто винен та яка відповідальність?

Відповідно до статей 24, 25, 26 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, балансоутримувач зобов’язаний забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.

Стаття 1195 Цивільного кодексу України визначає, що фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності.

Відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України, особа, яка завдала шкоду, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоду завдано не з її вини.

У випадку отриманні травми на вулицях міста (незалежно від того, впали Ви у своєму районі чи ні), Ви можете звернутися до суду за місцем знаходження відповідача – міської ради. При подачі такого позову Ви не повинні думати, хто саме винен, що саме в цьому місці тротуар, асфальт не були належним чином розчищені, адже відповідно до ст. 1173 ЦК України, шкода, завдана фізичній особі бездіяльністю органу державної влади при здійсненні ним своїх повноважень відшкодовується державою незалежно від вини цього органу. Таким чином, Ви подаєте позов до суду за місцем знаходження міської ради, яка повинна буде компенсувати шкоду, заподіяну Вашому здоров’ю, з місцевого бюджету, а вже потім в порядку регресу (зворотної вимоги) може відшкодувати свої витрати шляхом винної організації та її посадових осіб.

Особливості звернення до суду щодо відшкодування шкоди

Для звернення до суду з відповідним позовом необхідно зібрати докази, що підтверджують падіння в певному місці та отримання травми, а саме:

- довідки з лікарні лікувальних закладів, у яких зазначається вид травми, та за яких обставин вона отримана тощо;

- наявність порушення відповідача у сфері благоустрою: відео та фотографуванням із зазначенням дати та часу;

- покази свідків;

- підтвердження матеріальних збитків: рецепти лікарів, чеки, квитанції з аптек тощо;

- підтвердження завдання моральної шкоди (за наявності): висновки лікарів, показання свідків щодо тяжкості моральних страждань, рецепти лікарів на придбання спеціальних лікарських засобів для боротьби з депресією, іншими психологічними розладами, що виникли внаслідок отримання травми.

За більш детальною інформацією та з будь-яких інших юридичних питань, звертайтеся до відділу «Баришівське бюро правової допомоги» за адресою: смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а, (2 поверх) або за телефоном: 4-18-83

 

 

<<< До списку усіх новин