Виставка архівного сектору виконавчого комітету Березанської міської ради

01.11.2021

Відповідно до Постанови Верховної ради України № 72/94 від ЗО червня 1994 місто Березань Баришівського району Київської об­ласті віднесене до категорії міст обласного підпорядку­вання.

Рішення одинадцятої сесії двадцять другого скликання Березанської міської ради народних депутатів від 26 липня 1994 року утворено архівний відділ, який розпочав свою діяльність з 01 квітня 1995 року. Архів є ви­конавчим органом міської ради, підзвітний і підконтрольний раді, яка його ут­ворила, підпорядкований її виконавчому комітету, місь­кому голові та Державному архіву Київської області.

29.04.1999 року архівний відділ реорганізовано в міський державний архів (рі­шення сесії № 68-07-ХХІ11).

30.10.2002 року міський державний архів реорганізовано в архівний відділ Бере­занської міської ради (розпорядження № 200 від 30.10.2002 року). Рішенням сесії від 18.10.2002 року № 83-05-XXIV затверджено По­ложення та внесено зміни до штатного розпису.

26.10.2010 року внесено зміни до назви відділу та за­ тверджено Положення про архівний відділ виконавчого комітету Березанської місь­кої ради Київської області (рішення сесії міської ради № 503-37-V від 26.03.2010 Року).

26.01.2016 року архівний відділ перейменовано в архівний сектор виконавчого комітету Березанської місь­кої ради, затверджено Поло­ження про сектор (рішення сесії міської ради № 54-06-V II від 26.01.2016 року; № 57-06-VII від 26.01.2016 ро­ ку), введена одиниця голов­ного спеціаліста.

Основними завданнями сектору є реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловод­ства, здійснення управління архівною справою і діловод­ством на території міста, координація діяльності дер­жавних органів, органів міс­цевого самоврядування, під­приємств, установ та органі­зацій усіх форм власності, у питаннях архівної справи і діловодства, внесення до Національного архівного фонду архівних документів, що мають місцеве значення, ведення їх обліку, зберігання та використання відомо­стей, що в них містяться.

Архів весь час поповнюється документами.

Перші фонди були передані з архівного відділу Баришівської райдержадміністрації в 1997 році 28 березня в кількості 13 фондів.

До архіву на зберігання надійшло 4627 од.зб. за 1946 - 2010 роки 58 архівних фондів, з них: 2095 справ постійно­го зберігання, 2532 справи - з кадрових питань (особово­го складу).

Фонди архіву поділені на декілька історичних груп: радянський період та період Незалежної України.

У фонді органу місцевої влади та місцевого самовря­дування документи висвіт­люють процеси періоду пе­ребудови, що відбувались в державі та місті, реорганіза­цію органів місцевого самоврядування, процесів ліквідації підприємств та установ, зміну форми влас­ності головних підприємств міста, організацію нових ко­мерційних структур, проце­си приватизації будівель комунальної власності.

У фондах промислових підприємств документи відо­бражають процеси зміни форми власності, провадження нових технологій у виробництво, банкрутство.

У фонді освіти зберігаються накази з основної діяль­ності, документи методичних комісій, протоколи колегій, кошториси витрат, звіти.

У фонді відділу культури і туризму - накази з основної діяльності, звіти, кошториси закладу.

У фондах ліквідованих під­приємств зберігаються со­ціально значимі документи з особового складу.

Архівний сектор з 1999 року розміщений у приміщенні старого Будинку культури за адресою:

вул. Героїв Небесної Сотні, 3, м. Березань, 07541.

Телефон 6-32-34.

Електронна пошта: berezan_archive@ukr.net