Тривають заходи із роз’яснення переваг задекларованої праці

06.07.2021

Члени робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення Березанської міської ради ускладі головного спеціаліста - інспектора праці управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради Ірини Мартинець, представником Пенсійного фонду України головним спеціалістом відділу забезпечення наповнення бюджету №1 фінансово-економічного управління ГУ ПФУ у Київській області Ірини Касьяненко, поліцейським офіцером Березанської територіальної громади, представником Державної служби зайнятості, в.о. директора Березанської філії Київського обласного центру зайнятості Ларисою Прозоровою, представником виконавчої служби начальником Березанського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції (м.Київ) Світланою Іораш продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальну кампанію з питань зниження рівня незадекларованої праці у суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території Березанської громади.

Так, 01 липня 2021 року роз’яснювальною роботою охоплені суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території старостинських округів Березанської громади.

У ході проведення роз’яснювальної роботи фахівцями виявлялись непоодинокі факти використання найманої праці без належного оформлення.

Працівникам та роботодавцям вручались буклети із роз’ясненнями щодо переваг задекларованої праці та ризиків у разі неналежного оформлення трудових відносин. Роботодавців проінформовано про відповідальність за порушення законодавства про працю у разі неналежного оформлення трудових відносин з працівниками відповідно до ст. 265 КЗпП України.

НАГАДУЄМО:

Легальна праця – визнана та дозволена законом, який чітко окреслює обов’язки та права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником.

Для працівників держава гарантує, що в разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, людина, яка працює, матиме:

 чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов’язки, заробітна плата);

 виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;

 можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;

 страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсії;

 право на оплачувані відпустки: щорічну (не менше 24 календарних днів), соціальні та додаткові відпустки, передбачені КЗпП України;

право на оплату листка непрацездатності в разі хвороби;

 соціальні послуги і виплати в разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;

 захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці (без попередження та згоди працівника);

 вихідну допомогу в разі звільнення за ініціативою роботодавця;

 низку інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Багато роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте – надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують лише частину обіцяної зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки і «лікарняні» та інші соціальні гарантії.

Для остаточного подолання стереотипів, варто зазначити, що кожен хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості за безоплатною допомогою: роботодавець – у розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ), а працівник – по допомогу в пошуку нової роботи і отриманні матеріальних виплат на період безробіття.

<<< До списку усіх новин