ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР!

13.01.2021

Сьогодні ці слова лунатимуть чи не в кожній домівці, адже саме 13 січня українці зустрічають свято – Маланки, або Щедрий вечір. Цього дня господині готують другу обрядову кутю, яку ще називають щедрою, а також різноманітні страви, щоб було чим пригостити гостей.

Свято зустрічають весело: з вітаннями та щедрівками – українськими величальними піснями, якими гості вихваляють господаря дому та бажають гарного настрою і ладу на весь рік. Традиційно щедрувати ходять діти, а от молодь і мистецькі колективи вбираються в Маланку чи козу, влаштовуючи веселі забави.

Наступного дня, за давньою традицією, ходять посівати, а молоді незаміжні дівчата вночі гадають на суджених.

Тож щиро бажаємо цього святкового вечора всім жителям громади веселого свята та гучних щедрівок!

ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР!

І ДОРОСЛИМ, І МАЛЕЧІ!

Павленко Я.В.,

головний спеціаліст сектору взаємодії з громадськістю