Офіційний портал

Головна

Торгівля

 

ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ


Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської обласної державної адміністрації від 17.04.2018 № 28-01-13/583, на виконання п. 12 плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 983-р, відповідно до листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.03.2018 № 3631-06/11752-06 виконавчий комітет Березанської міської ради надає інформацію для ознайомлення з нормативно-законодавчими актами щодо актуальних питань у сфері захисту прав споживачів:

-   Закон України «Про захист прав споживачів»http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1023-12;

-  розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 217-р «Про схвалення Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/217-2017-%D1%80;

-   розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 983-р «Про затвердження плану заходів з реналізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року»http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/983-2017-%D1%80;

постанова Кабінету Міністрів України від 15.12.2017 № 833http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/833-2006-%D0%BF;

-   постанова Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 667 «Про затвердження Положення про державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів»http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/667-2015-%D0%BF;

-   зразки скарг про порушення законодавства про захист прав споживачів (за зразком, розміщеним на офіційному сайті Держспоживслужбиwww.consumer.gov.ua).


Пам’ятки та настанови для споживачів в ситуаціях, у яких права споживачів порушуються найчастіше


Перед тим, як сплатити кошти продавцеві обов’язковов присутності продавця перевірте товар на справність, комплектність, цілісність, наявність документів. І тільки після того, як переконаєтесь, що товар працює сплачуйте кошти.

При купівлі будь-якої продукції чи замовленні послугиобов’язкововимагайте від продавця (надавача послуг) розрахунковий документ (чек, квитанцію тощо), в якому має бути зазначено найменування суб’єкта господарювання (юридичної особи чи прізвище, ім’я, по-батькові фізичної особи-підприємця), його адреса здійснення господарської діяльності (у разі купівлі товару чи замовлення послуги на ринку – назва ринку та номер торгового місця), дата продажу (чи замовлення послуги), назва товару (послуги) та ціна.

Якщо Вам не підійшов придбаний товар за формою, габаритом, фасоном, кольором, розміром або по іншим причинам не може бути використаний за призначенням, Ви маєте право його обміняти протягом 14 днів, але за умови, що товар не був у використанні, він якісний,збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, розрахунковий рахунок.

Якщо ж товар виявився неякісним, то він підлягає гарантійному обслуговуванню.  Повернути кошти за товар або замінити його на аналогічний з числа наявних у продавця можливо при наступних обставинах:

– якщо авторизований сервісний центр видасть документ (довідка, акт тощо) з зазначенням, що товар не може бути відремонтований і підлягає обміну чи поверненню сплачених коштів;

– якщо за результатами проведення незалежної експертизи буде доведено, що товар має істотний недолік;

– на розсуд продавця.

Також, відповідно до ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів»,на письмову заяву споживача на час ремонту (гарантійного обслуговування) надається з обмінного фонду товар аналогічноїмарки незалежно від моделі. Перелік товарів, з яких утворюється обмінний фонд, визначений в постанові КМУ № 172 від 19.03.1994 (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/172-94-%D0%BF).

Під аналогічним товаром розуміються товари, які хоч і не однакові за всіма ознаками, але мають схожі характеристики і складаються зі схожих компонентів, завдяки чому виконують однакові функції.

Вимога про проведення безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк (ремонт) пред’являється на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або до сервісного центру.

Доставка великогабаритних товарів (меблі, будівельні матеріали, піаніно, холодильники,  пральні машини тощо) і товарів вагою понад 5 кілограмівпродавцю,  виробникові або до сервісного центру та їх повернення споживачеві здійснюється за рахунок продавця, виробника або сервісного центру.

У разі, якщо Ваші права як споживача порушуються суб’єктом господарювання, який реалізує (реалізував) товар чи надає послугу, Вам необхідно написати заяву в Книзі відгуків і пропозицій (бажано сфотографувати заяву) та написати письмову заяву на ім’я суб’єкта господарювання, який порушує Ваші права, в двох примірниках, в якій викласти суть питання. Суб’єкт господарювання повинен зареєструвати заяву споживача (на примірнику, який залишається споживачеві мають поставити позначку про дату прийняття заяви, посаду, прізвище, ім’я по-батькові особи, яка прийняла заяву, та підпис особи). Якщо суб’єкт господарювання відмовляє споживачу у реєстрації його заяви, споживач направляє звернення поштою з повідомлення про вручення.

Звернення споживача про розірвання договору купівлі-продажу та повернення сплаченої за товар грошової суми суб’єктом господарювання розглядається негайно, але не більше 7 днів, інші заяви – протягом 15 днів.

Якщо продавець, виробник чи/та сервісний центр і далі продовжують порушувати Ваші права як споживача, Ви маєте право звернутися з заявою (усною, письмовою чи за допомогою засобів електронного поштового зв’язку) як до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області , так і до суду.

Відповідно до ст. 22 Закону України «про захист прав споживачів», споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області розташоване за адресою: вул. Балукова, 22, м. Вишневе, 08133,http://oblvet.org.ua (приймальня тел.044 406-38-13).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------- 


 

ЗАБОРОНА ВВОЗУ ВИДАВНИЧОЇ ПРОДУКЦІЇ З ДЕРЖАВИ-АГРЕСОРА

 

Відповідно до листа від 01.02.2018 № 28-01-13/141 Київської обласної державної адміністрації, виконавчий комітет Березанської міської ради інформує суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України про наступне.

Згідно з наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 17.10.2017 № 384 «Про затвердження Порядку накладання Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів» видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу, виданого згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держтелерадіо.

Вилучення відбуватиметься на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 235. 

 

На субєктів господарювання, що порушують закон, накладатиметься адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

     Після 22 травня 2017 року легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України (http://comin.kmu.gov.ua/control/ uk/publish/article?art_id=134473&cat_id=134413), за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Зразок заяви на ДРП (додаток 1) [56 Kb]

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

Маркування товарів, що походять з Російської Федерації

 

Станом на сьогодні Україна перебуває під тиском військової агресії з боку Російської Федерації (надалі за текстом – РФ), що проявляється у масштабних терористичних атаках, бойових діях, обстрілах та провокаціях.

Зухвалі дії РФ попри всі міжнародні норми супроводжуються не лише захопленням території нашої держави, але й масовими вбивствами, катуванням, викраденням наших співвітчизників.

Більшість громадян України відмовляються купувати товари, що походять з країни-агресора. Це адекватна, ненасильницька, абсолютно законна та справедлива реакція українців на дії РФ, адже цілком зрозуміло, що, підтримуючи Росію та її економіку, наші громадяни підтримують бойові дії проти України.

За таких умов вдається цілком справедливим, аби Київська обласна рада пішла назустріч свідомим громадянам принаймні у частині маркування товарів окупанта, рекомендувавши торговим точкам Київської області маркувати окремо продукцію, яка походить з країни-агресора, тобто з РФ.

Цим рішенням Київська обласна рада звертається до торгових точок на території Київської області ввести спеціальне помітне маркування товарів російського походження позначкою «Товари з Російської Федерації» з нанесенням зображення прапора Російської Федерації та їх розміщення на окремих полицях, а саме:

-спеціального помітного маркування кожного товару російського походження позначкою «Виготовлено в Російській Федерації» з нанесенням цього напису на цінники та їх розміщення на окремих полицях;

-спеціального помітного маркування кожного товару російського походження з кольорами прапору Російської Федерації тобто синьо-біло-червоним, розміром не менше 5 см;

-запровадження інформаційних стендів з написом «Виготовлено в Російській Федерації» у торговельних приміщеннях, де здійснюється реалізація товарів російського походження;

-проведення акцій підтримки вітчизняних товаровиробників.


Враховуючи суспільно-політичну ситуацію в Україні, з метою підтримки нещодавнього рішення Волинської обласної ради від 02.02.2017 № 10/70 «Про додаткове маркування товарів російського походження у торговельних закладах Волинської області», вважаємо за необхідне прийняття подібного рішення у Київській області. Своїм рішенням депутати Київської обласної ради не тільки висловлять свою негативну позицію щодо продукції країни-агресора, але і підтримають проведення акцій у підтримки вітчизняних виробників 

 


ОГОЛОШЕННЯ

 

За підтримки міського голови В.Г.Тимченка у суботу, 17 червня 2017 року відбудеться ярмарок сільськогосподарської продукції, де в широкому асортименті будуть запропоновані різноманітні продукти харчування та текстильні вироби, дитячий одяг, одяг для чоловіків і жінок.

Березанці та гості міста матимуть змогу придбати сільськогосподарську продукцію за цінами, нижчими від ринкових.

Ярмарка буде проводитися з 08:00 ранку і орієнтовно до 12:00, за адресою: м. Березань,вулиця Героїв Небесної Сотні, 20, біля будівлі Будинку побуту.
 

 

 

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають

гарантійному ремонту (обслуговуванню)

 

Департамент економічного розвитку і торгівлі повідомляє, що в рамках реалізації норм законодавства визначено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231.

(Посилання на постанову – http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249891557).

З 8 травня 2017 року суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, визначених у цьому Переліку, зобов’язані в обов’язковому порядку використовувати реєстратори розрахункових операцій.

Прийняття постанови Уряду сприятиме посиленню захисту прав споживачів, зокрема щодо проведення гарантійного ремонту або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів.

 

 

Керуючий справами                       (підпис)                          Н.М. Слухай

 

Теплюк Ю.І.

(04576) 61504 

 

  

 

Торгівля за межами торговельного приміщення

(виїзна торгівля)

Під виїзною торгівлею слід розуміти торгівлю, що здійснюється за межами майнового комплексу, який займає окрему споруду (офісне приміщення) або який розміщено у спеціально призначеній та обладнаній для торгівлі споруді, де суб’єкт господарювання здійснює діяльність з реалізації товару, тобто торговельного приміщення.

Виїзна торгівля є різновидом торгівлі через дрібнороздрібну торговельну мережу. Роздрібна торгівля через дрібнороздрібну торговельну мережу є однією із форм позамагазинного продажу товарів, при якій приміщення не мають торговельного залу для покупців.

При здійсненні виїзної торгівлі працівники пунктів виїзної торговельної мережі повинні:

- бути охайно одягнені в формений чи санітарний одяг і головні убори;

- додержуватися правил особистої гігієни, тримати робоче місце, приміщення та навколишню територію в належному санітарному стані, не палити на робочому місці, бути з покупцями ввічливими;

- мати при собі паспорт, який пред’являється на вимогу службових осіб органів державного контролю і нагляду та правоохоронних органів.

Крім того, працівники, які безпосередньо здійснюють продаж продовольчих товарів, підлягають в установленому порядку обов’язковому систематичному медичному обстеженню, результати якого заносяться в їх особисті медичні книжки, що зберігаються на робочих місцях працівників (Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 року № 559).

Всі працівники при оформленні на роботу обов’язково проходять інструктаж з питань охорони праці, протипожежної безпеки, санітарного мінімуму, додержання вимог нормативних документів та актів щодо продажу товарів і торговельного обслуговування покупців.

На торговельному місці працівники, які здійснюють продаж товарів, обов’язково повинні мати:

- накладні (товарно-транспортні накладні, прибутково-видаткові накладні тощо із зазначенням назви, сорту, кількості, ціни та загальної вартості товару). Для товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації в Україні (Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, затверджений наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 1 лютого 2005 року № 28 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 4 травня 2005 року за № 466/10746), у накладній або в іншому відвантажувальному документі має бути зазначено реєстраційний номер сертифікатів відповідності та/або реєстраційні номери декларацій про відповідність;

- інші документи, що засвідчують якість товарів і відповідність вимогам нормативних документів.

Забороняється приймання та продаж товарів, що надійшли без супровідних документів, із простроченим терміном реалізації.

Для участі у виїзній торгівлі на території м. Березань потрібно звертатись у відділ з питань економіки, власності, торгівлі та приватизації житла виконавчого комітету Березанської міської ради за адресою:

07541 Київська область, м. Березань, вулиця Героїв Небесної Сотні, 1,

або тел.: (4576) 6-15-04, ел. адреса: ekon_berezan@ukr.net.

 

Керуючий справами (підпис) Н.М. Слухай