Офіційний портал

ПДФО НА ПАКУНОК МАЛЮКА


ПДФО НА ПАКУНОК МАЛЮКАВідповідно до пп. 165.1.1 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи у вигляді суми державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, декретні), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Як визначено в п. 3 Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затвердженого постановою КМУ від 20.06.18 р. № 512 (далі – Порядок № 512), «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька – родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини.

Право на отримання «пакунка малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину (п. 4 Порядку № 512).

Надання такої допомоги, її доставка до пологових будинків здійснюються згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй (далі – ООН) з обслуговування проєктів і Дитячим фондом ООН у сфері соцзахисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства та проєктних угод, укладених між обласними структурними підрозділами з питань соцзахисту населення та Управлінням ООН з обслуговування проєктів, на умовах співфінансування в межах та у строки реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні» (п. 6 Порядку № 512).

Згідно з п. 14, 15 Порядку № 512 контроль за цільовим та адресним наданням «пакунка малюка» здійснюють обласні та Київська міська держадміністрації. При цьому отримана допомога не змінює розмір допомоги при народженні дитини та не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надається відповідно до законодавства.

Отже, сума допомоги «пакунок малюка» сім’ям, де народилася дитина, яку отримує платник податку за рахунок субвенцій з державного бюджету, не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не підлягає обкладенню ПДФО.


Матвієнко В.М.,

начальник фінансового управління




ПОШИРИТИ

Новини

28.05.2020 (95 переглядів)
ПІДГОТОВКА ДО ВІДНОВЛЕННЯ РОБОТИ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

28 травня 2020 року відбулася нарада для завідувачок закладів дошкільної освіти. Головне питання – відновлення роботи дитячих садочків, що функціонують на території Березанської громади, адже відкриття дошкільних установ дасть змогу батькам повернутися на робочі місця. Відповідно до рішення Уряду з 22 травня 2020 р. до 22 червня 2020 р., у регіонах із сприятливою епідемічною ситуацією дозволяється відвідування закладів дошкільної освіти, за умови створення максимально безпечних умов для вихованців та працівників. На черговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Березанській міській раді, враховуючи оцінку епідемічної ситуації, було прийнято попереднє рішення відновити роботу дошкільних закладів з 22 червня 2020 року.

28.05.2020 (258 переглядів)
28.05.2020 (53 переглядів)
27.05.2020 (431 переглядів)


Сторінка - 2 з 816