Офіційний портал

ПДФО НА ПАКУНОК МАЛЮКА


ПДФО НА ПАКУНОК МАЛЮКАВідповідно до пп. 165.1.1 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи у вигляді суми державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, декретні), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Як визначено в п. 3 Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затвердженого постановою КМУ від 20.06.18 р. № 512 (далі – Порядок № 512), «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька – родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини.

Право на отримання «пакунка малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину (п. 4 Порядку № 512).

Надання такої допомоги, її доставка до пологових будинків здійснюються згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй (далі – ООН) з обслуговування проєктів і Дитячим фондом ООН у сфері соцзахисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства та проєктних угод, укладених між обласними структурними підрозділами з питань соцзахисту населення та Управлінням ООН з обслуговування проєктів, на умовах співфінансування в межах та у строки реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні» (п. 6 Порядку № 512).

Згідно з п. 14, 15 Порядку № 512 контроль за цільовим та адресним наданням «пакунка малюка» здійснюють обласні та Київська міська держадміністрації. При цьому отримана допомога не змінює розмір допомоги при народженні дитини та не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надається відповідно до законодавства.

Отже, сума допомоги «пакунок малюка» сім’ям, де народилася дитина, яку отримує платник податку за рахунок субвенцій з державного бюджету, не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не підлягає обкладенню ПДФО.


Матвієнко В.М.,

начальник фінансового управління
ПОШИРИТИ

Новини

22.06.2020 (211 переглядів)
ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Відповідно до розпорядження міського голови від 19 травня 2020 року №77 «Про проведення громадських слухань» 22 червня 2020 року о 17.00 на подвір’ї Лехнівської ЗОШ І- ІІІ ступенів, дотримуючись усіх заходів безпеки в період карантину, відбулися громадські слухання. Головним питанням слухань було «Про реорганізацію комунального закладу освіти «Лехнівська загальноосвітня школа I-III ступенів Березанської міської ради Київської області до закладу освіти «Лехнівська загальноосвітня школа I-II ступенів Березанської міської ради Київської області та визнання її філією шляхом приєднання до опорного закладу Березанського НВК». Головуючим зборів було обрано Хруля Руслана Федоровича, першого заступника міського голови, секретарем зібрання – Петренко Ольгу Дмитрівну, директора Лехнівської ЗОШ І- ІІІ ступенів. На слухання прийшли 40 жителів села Лехнівки.

22.06.2020 (922 переглядів)
22.06.2020 (1214 переглядів)
22.06.2020 (185 переглядів)


Сторінка - 1 з 834