Офіційний портал

ОПЛАТИЛИ НАВЧАННЯ ПРАЦІВНИКА- СПЛАТІТЬ І ПДФО


ОПЛАТИЛИ НАВЧАННЯ ПРАЦІВНИКА- СПЛАТІТЬ І ПДФОЯк оподатковувати сплачені кошти за навчання фізособи, якщо сума перевищує трикратний розмір мінімальної зарплати (далі -МЗП)?

За загальним правилом, суму, сплачену юрособою за навчання фізособи у вітчизняних ВНЗ чи ПТУ, не включають до складу оподатковуваного доходу такої фізособи. Але, за умови, коли така суму не перевищує 3-кратний розмір МЗП, встановленої на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання (п.165.1.21 ПКУ). Тож якщо вартість навчання за місяць у 2019 р. не перескочить показник 12519 грн, ПДФО нараховувати не потрібно.

Коли ж роботодавець оплатить навчання свого співробітника в більшій сумі, ніж зазначений ліміт, суму перевищення необхідно оподаткувати ПДФО за ставкою 18% та відобразити у формі № 1ДФ із ознакою доходу «145».

Нагадаємо: як голка за ниткою, услід за ПДФО іде військовий збір. Тож роботодавцю перераховану суму перевищення вартості оплати за навчання доведеться ще й оподаткувати військовим збором за ставкою 1,5%.

Матвієнко В.М.,

начальник фінансового управління




ПОШИРИТИ

Новини

15.10.2019 (1 перегляд)


Сторінка - 1 з 641