Пошук шляхів адаптації громад до змін клімату

12.03.2021

Зменшення впливу наслідків зміни клімату для підвищення рівня екологічної безпеки в громадах  - актуальне питання для сьогодення. Саме ця тематика обговорювалася на засіданні круглого столу, організованого Всеукраїнською Асоціацією ОТГ, участь в якому взяв заступник міського голови Олексій Рябоконь. Він зазначив, що серед багатьох проблем одними із основних для громад є збереження питної води, низький рівень води у річках, розширення природно-заповідного фонду територій, якісне функціонування комунальних підприємств та надання комунальних послуг в частині збору твердих побутових відходів, утилізації небезпечних відходів (батарейок, ламп), роботи очисних споруд. Територіальні громади готові долучатися до реалізації Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату.

Для Березанської громади, яка є підписантом Угоди Мерів, і де впроваджуються заходи з енергозбереження, працює енергоменеджер, розроблено План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року, участь у проекті „Посилення ролі громад у питаннях адаптації та боротьби зі зміною клімату“, який реалізує Асоціація ОТГ за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, є досить цікавим та корисним. Розробка екологічного профілю Березанської громади стала б першим кроком до системної роботи для запобігання змінам клімату й адаптації до змін клімату. Крім того, це дасть можливість підвищити професійність як працівників муніципалітету, так і небайдужих активних мешканців громади.