10 грудня 2020 року набрав чинності Закон, спрямований на підтримку  у 2020-2021 роках застрахованих осіб

14.12.2020

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що 09 грудня 2020 року в офіційному виданні «Голос України» №228  опубліковано Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання  на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1071-ІХ (далі - Закон №1071).

Закон №1071 передбачає надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8,0 тис.грн. найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати внаслідок запровадження карантинних обмежень, та фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу під час карантину.

Таку допомогу не зможуть отримати ФОП, які:

- зареєстровані менше ніж за три місяці до набрання чинності Законом №1071;

- які у 2020 році сплатили єдиного внеску за себе менше ніж за три місяці;

- основний  вид економічної діяльності яких не підпадає під карантинні обмеження;

- які є найманими працівниками та фізичними особами - підприємцями одночасно;

- підприємницька діяльність яких на дату набрання чинності Законом №1071  за даними Єдиного державного реєстру припинена.

Також Закон №1071 передбачає надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання - юридичним особам, які на дату набрання чинності Законом №1071 скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників, у тому числі через простій, після впровадження протиепідемічних заходів, пов’язаних з поширенням корона- вірусної хвороби .

Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу працівника, але не може перевищувати 8,0тис.грн.

Крім того Законом №1071 передбачено  одноразову компенсацію СГ з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску. Розмір одноразової компенсації становитиме середньомісячну суму єдиного внеску за останні 10 місяців.

Закон №1071 набирає чинності 10 грудня 2020 року - з дня, наступного за днем опублікування.