Офіційне працевлаштування є гарантією соціального захисту найманого працівника

26.08.2020

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу громадян, що офіційне працевлаштування є обов’язковою умовою відносин працівника з роботодавцем.

Для працівників легальне працевлаштування має низку переваг, серед яких:

- гідні та безпечні умови праці;

- регулярна виплата заробітної плати, на рівні не нижчому від мінімального;
- оплата лікарняних - страхові виплати у зв’язку з  тимчасовою втратою працездатності, у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві;

- гарантовані виплати у зв’язку з настанням безробіття;

- страхові внески, сплачені із офіційної заробітної плати забезпечать право на гідну пенсію;

- дотримання норм трудового законодавства роботодавцем: встановлення тривалості робочого часу згідно з існуючими нормами, заборона роботи у вихідні дні, надання оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, забезпечення охорони праці, тощо.

Водночас, неофіційно працевлаштована особа ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг і гарантованих державою виплат, а роботодавцю використання нелегальних трудових відносин загрожує штрафними санкціями.